Τετάρτη 29 Αυγούστου 2012

Ο ΠΑΟΚ 3-2 τον Αστέρα Μυρτιάς στο πρώτο φετινό τεστ!

proti paok 2012 (10)
Το πρώτο του φιλικό, με στόχο περισσότερο να χρησιμοποιηθούν όλοι οι ποδοσφαιριστές και να «ξεμουδιάσουν» από την μέχρι τώρα προετοιμασία έδωσε σήμερα ο ΠΑΟΚ στον Κρουσώνα με αντίπαλο τον Αστέρα Μυρτιάς.
Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 3-2 υπέρ των γηπεδούχων, σ’ ένα πραγματικό χρήσιμο τεστ για τους δύο προπονητές. Ίσως βέβαια να είχε περισσότερη αξία για την ομάδα της Μυρτιάς, που στάθηκε πολύ καλά στην έδρα ενός αντιπάλου μεγαλύτερης κατηγορίες και έδειξε καλό βαθμό ετοιμότητας ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Α1 ΕΠΣΗ.
Τα περισσότερα γκολ μπήκαν στο α’ ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 2-0 με τους Κουράκη, Μαν. Μακατουνάκη και ο Αστέρας ισοφάρισε με γκολ των Χριστοδουλάκη και Καλογεράκη Κ. Στο β’ ημίχρονο το 3-2 σημειώθηκε με αυτογκόλ μετά από «κόψιμο» του Μυρ. Μακατουνάκη, ο οποίος είχε και δοκάρι.